داستان بازی world of warcraft

داستان بازی وارکرافت

داستان بازی world of warcraft

خوشبختانه در سال 2020 بازی وارکرافت تبدیل شده است به یکی از مهیج ترین بازی های سوم شخص. سوالی که اینجا وجود دارد این است که دلیل محبوب شدن بیش از حد این بازی چیست؟ به این علت است که در سال 2019 پتچی به نام شدولندز عرضه شد. شدولند توانست یک تغییر عظیمی را داخل این بازی یعنی وارکرافت به وجود بی آورد. شما می توانید برای خرید شدولندز به سایت فروشگاهی ما مراجعه نمایید. اما برسیم سراغ بحث اصلی خودمان یعنی داستان بازی world of warcraft. در اول بازی وارکرافت تنها نیرو یا همان ابیلیتی که وجود داشت light بود. بعد از اینکه بازی رو به پیشرفت رفت نیروی جدیدی به نام void نیز به وجود آمد.

بعد از اینکه لایت با وید برخورد می کند باعث به وجود آوردن زمین های جدید در وارکرافت شده است. می توان گفت که به وجود آمدن داستان بازی مانند به وجود آمدن زمین است. از انفجار های زیادی مپ وارکرافت به وجود آمد. اولین نقطه شروع حوادث داخل وارکرافت با تایتان های پانتئون شناخته می شود. این نوع تایتان ها تا آن زمان در قالبی به نام World-Soul زندگی می کردند.

برای خرید محصولات وارکرفت با ارزان ترین قیمت و تحویل سریع بر روی لینک کلیک کنید.

جنگ تایتان ها با صاحبان سبک وید

می توان گفت که تایتان ها اطلاعات دقیقی از ماهیت وید داشتند اما هیچ خبری از اربابان و یا صاحب سبک های وید نداشتند. این دلیل باعث شد که جنگ تایتان ها با صاحبان سبک وید به وجود بی آید. تایتان ها برای اینکه بتوانند در جنگ با وید ها موفق بشوند بهترین نیرو و سرباز خود یعنی سارگراس را به زمین نبرد بفرستند تا این بحران تمام بشود. بعد از وارد شدن سارگراس به منطقه مورد نظر به اولین رازی که پی برد این بود که متوجه شد تمامی دشمان هایش شیاطین می باشد. کشتن شیاطین توسط سارگراس کار آسونی بود و مطمئن بود که اگر در منطقه مورد نظر شیطان ها را بکشد برای همیشه نابود می شوند.

متحد شدن نیرو ها برای از بین بردن شیاطین

همان طور که مطلع هستید در وارکرافت فقط یک نیرو وجود ندارد. اصلی ترین نیرو های که داخل وارکرافت وجود دارد عبارتند از:

 1. انسان ها
 2. الف ها (Elf)
 3. اورک ها( Orc)

3 موارد بالا اصلی ترین نیرو های وارکرافت است. این 3 نیرو تصمیم گرفتن برای اینکه بتوانند شیاطین را برای همیشه از بین ببرند با یک دیگر متحد بشوند.

انواع داستان های بازی وارکرافت

مطلع هستید که وارکرافت هیچ وقت آن دسته از بازی های نبوده است که در یک مسیر مشخص حرکت کند و بعد از گذشت چند سال یک داستان جدید برای آن به وجود می آید. در سال 2004 که این بازی برای گیمر ها عرضه شد 6 تا بسته الحاقی یا به زبان خودمان DLC ارائه شده است. بسته های الحاقی که برای داستان بازی world of warcraft عرضه شده است عبارتند از:

 • The Burning crusade
 • Wrath Of The Lich King
 • Cataclysm
 • Mists Of Pandaria
 • Warlord Of Dreanor
 • Burning Legion

6 بسته الحاقی بالا اصلی ترین DLC های بازی است که از 2004 تا الان عرضه شده است. اما این را در نظر بگیرید که Shadow land نوعی بسته الحاقی نیست و نوعی پتچ به حساب می آید و طبق گفته های خودشان آخرین پتچی است که برای وارکرافت عرضه می شود.

انواع داستان وارکرافت
انواع داستان های بازی وارکرافت

سبک بازی World Of Warcraft

یکی از مهم ترین سوالاتی که همواره وجود دارد این است که سبک بازی وارکرافت به چه شکل است؟ سبک بازی ورد آف وارکرافت MMORPG است. بازی وارکرافت نوعی بازی نقش آفرینی و استراتژیک است. این گونه که شما نیازمند این هستید که شخصیت خود را روز به روز لول آپ کرده و آن را بهتر و قوی تر سازید. یکی از دلایلی که باعث شد که داستان بازی World Of Warcraft محبوب شود همین استراتژیک بودن آن و نقش آفرینی آن است.

اولین نسخه بازی وارکرافت

شاید کمتر افرادی یادشان بی آید که اولین نسخه یا همان داستان بازی که برای وارکرافت عرضه شد چی بود. اما می خواهیم در این بخش در مورد اصلی ترین و اولین نسخه بازی وارکرافت صحبت کنیم. اولین داستان World Of Warcraft جنگ بین Orc ها و انسان ها بوده است. اما بعد از اینکه پتچ های جدیدی عرضه شد داستان بازی به سمتی رفت که اورک ها با انسان ها متحد بشوند برای نابودی شیاطین. اما دشمنی همچنان در میان انسان ها و اورک ها وجود داشته است.

نسخه بازی وارکرافت
اولین نسخه وارکرافت

نحوه بازی کردن وارکرافت

زمانی که شما خرید شدولندز را انجام می دهد این گونه است که شما می بایست یک کاراکتر یا همان هیرو را در بین 2 اتحادیه یعنی Alliance و Horde انتخاب نمایید. بعد از اینکه شما نژاد مورد نظر را انتخاب کردید حال می رسید به اینکه کاراکتر خود را شخصی سازی کنید. اما این را بدانید که همچنان نیز شما می بایست کلاس بازی مد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب کلاس بازی خود به شما یک سری اسپل ها ارائه می شود. تعداد این اسپل ها زیاد بوده است و هر کدام کار خاصی را انجام می دهند.

انواع سبک بازی وارکرافت

همان طور که در داستان بازی world of warcraft گفته شد این بازی به شکل منحصر به فرد نیست و دارای تغییرات بسیار زیادی است و همین دلیل باعث شده است که چندین سبک بازی ارائه بشود. سبک های بازی وارکرافت عبارتند از:

 1. PvP
  یعنی اینکه بازیکن در برابر بازیکن قرار می گیرد. اصلی ترین و بهترین مود بازی که حال انجام شدن است PvP است. بازیکن در برابر بازیکن باعث می شود که رقابت ها جذاب تر شود و بازیکنان تلاش کنند که کاراکتر خود را روز به روز قوی تر کنند و نسبت به بقیه بهتر ظاهر بشوند. برای اینکه شما بتوانید وارکرافت را خریداری کنید نیازمند خرید شدولند هستید.
 2. PvE
  یکی دیگر از انواع سبک داستان بازی World Of Warcraft این است که شما داستان اصلی بازی را ادامه می دهید. داستان بازی وارکرافت بسیار طولانی است و این طور نیست که بتوان در یک مطلب تمامی اش را به شما عزیزان توضیح داد. اما اگر شما فردی علاقه مند به داستان بازی وارکرافت هستید می توانید این نوع از بازی را انتخاب نمایید.
سبک بازی pve وارکرافت
سبک بازی pve

یک جمع بندی کلی اگر در مورد سبک بازی وارکرافت داشته باشیم این طوری است که PvP سبک آنلاین طور بازی حساب می شود و سبک PvE سبک بازی آفلاین است. شما می توانید 2 نوع بازی را طبق سلیقه خود انجام دهید.

سخن آخر

حال نوبت آن است که یک جمع بندی در مورد داستان بازی World Of Warcraft داشته باشیم. اولین داستانی که برای وارکرافت به وجود آمد در سال 1994 بود که جنگ بین انسان ها و اورک ها بود. اما به طور رسمی وارکرافت در سال 2004 عرضه شد و توانست پلیر های زیادی را به خود بگیرد. اگر به دنبال خرید گیم تایم و یا حتی خرید شدولندز هستید می توانید به سایت فروشگاهی گیفت کد 98 مراجعه فرمایید.

سوالات متداول داستان بازی وارکرفت

 1. آیا برای بازی کردن وارکرافت به سبک PvP نیازمند خرید گیم تایم هستیم؟
  بله برای اینکه شما بتوانید وارکرافت را به شکل آنلاین بازی کنید می بایست گیم تایم را روی حساب خود ایجاد کنید
 2. هزینه خرید شدولند چه مقدار است؟
  قیمت خرید شدولند Basic می بایست شما مبلغ 700,000 هزارتومان را پرداخت کنید.
 3. آیا امکان شخصی سازی هیرو در وارکرافت وجود دارد؟
  بله این قابلیت بعد از پتچ شدولند به وجود آمد که شما می توانید هیرو مد نظر را به صورت دلخواه کاستومایز کنید.
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
 • نسیم ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۱ ب٫ظ

  سلام من خیلی وقته world of warcraft بازی میکنم. مرسی از مطلب خوبتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *