نقد و بررسی فیلم وارکرافت

فیلم وارکرافت

نقد و بررسی فیلم وارکرافت

بازی وارکرافت از سال 1994 ساخته شد. بعد از گذشت چندین سال سازندگان این بازی به فکر این افتادن که این بازی را محبوب تر از چیزی که هست بکنند. در سال 2016 فیلمی از داستان بازی ورد آف وارکرافت به وجود آمد. هدف ما در این داستان این است که با شما عزیزان به نقد و بررسی فیلم وارکرافت بپردازیم.

این فیلم بسیار شباهت نزدیکی به بازی آن دارد. سبک این فیلم به صورت تخیلی و حماسی به کارگردانی دانکن جونز ساخته شد. داستان فیلم نیز همانند داستان بازی شروع می شود و جنگ بین اورک ها و انسان ها در سرزمین آزرث آغاز می شود.

داستان بازی وارکرافت

داستان بازی وارکرافت از آنجا آغاز می شود که اورک ها در حال انقراض شدند می باشند. ترال یعنی رئیس قبیله اورک ها تصمیم میگیرد که برای بقای قبیله خود به انسان ها توسط پرتالی حمله کنند تا از این انقراض جلو گیری کنند. انسان ها از این حمله اورک ها خبردار شده اند و پادشاه آنها یعنی دومینیک کوپر به همراه جنگجوی سلحشورش تراویس فیمل تصمیم بر جلوگیری از نابودی انسان ها می گیرند.

حین حمله اورک ها فردی به نام گولدان که در خود بازی ورد آف وارکرافت نیز وجود دارد تصمیم بر خیانت به ترال می گیرد. ترال سعی داشت که تنها از انقراض نسل خود جلوگیری کند. اما گولدان هدفش نابودی تمامی انسان ها بود و از طرفی دیگر یک جنگ داخلی دیگری بین اورک ها به وجود آمد.

این دو دستگی باعث شد که کار انسان ها برای دفع آنها راحت تر بشود. ترال می خواست که گولدان را شکست دهد اما پشتوانه چندانی نداشت، بنابراین تصمیم گرفت که با انسان ها وارد مذاکرده شود تا گولدان را از بین ببرد.

ارتباط فیلم وارکرافت به بازی wow

به صورت دقیق می توان گفت که فیلم وارکرافت ارتباط مستقیمی چه از لحاظ داستانی و چه از لحاظ استراتژی بودن به بازی دارد. فیلم وارکرافت به صورت کلی یک نمایش دقیقی را از بازی ورد آف وارکرافت را برای طرفداران و افرادی که این بازی را نمیدانستند به وجود آورد. این گونه که حتی افرادی که از بازی وارکرافت اطلاعاتی را نداشتند می توانند به راحتی با دیدن این فیلم از داستان بازی ورد آف وارکرافت خبر دار بشوند.

آغاز شدن داستان فیلم وارکرافت همانند بازی اون می باشد. از همان سال 1994 که بازی وارکرافت آغاز شد اصلی ترین داستان او جنگ بین اورک ها و انسان ها بود. اگر به دنبال توصیه ما هستید به شما حتما تماشای این فیلم را توصیه می کنیم.

هدف ساخت فیلم wow

از همان سال 2016 که این فیلم ساخته شد تنها هدفی که از ساخت این فیلم وجود داشت محبوب تر کردن بازی ورد آف وارکرافت و شناخت بازی وارکرافت به علاقه مندان سینما بود. یکی از بهترین فیلم های استراتژیکی که وجود دارد همین فیلم وارکرافت 2016 است.

از طرفی دیگر یکی دیگر از اهداف ساخت این فیلم این بود که افرادی که علاقه مند به بازی وارکرافت هستند اما چیزی از آن نمی دانند با دیدن این فیلم می توانند اطلاعات کاملی در مورد بازی وارکرافت به دست بی آورند.

سبک فیلم warcraft

از همان روزی که خبر ساخت فیلم ورد اف وارکرافت در سینما های هالیوود پیچیده شد طرفداران فکر می کردند که این فیلم قرار است یک نمایش انیمیشنی باشد، اما کارگردان این فیلم توانست بازی وارکرافت را به صورت سینماتیک بسیار عالی به وجود بی آورد. یکی از اصلی ترین دلایل محبوب شدن این فیلم همان سینماتیک بودن به همراه انیمیشنی بودنی آن است.

ترال در فیلم وارکرافت
سبک فیلم warcraft

در این فیلم هم شخصیت های انیمشنی و هم انسان ها بازی کرده اند که می توان گفت یک نقطه عطفی در سینما باشد. سبک فیلم وارکرافت باعث شد که یه دید مثبت در نقد و بررسی فیلم وارکرافت صورت گیرد.

رده سنی مشاهده فیلم وارکرافت

به علت اینکه این فیلم دارای صحنه های اکشنی است و تا حدی خون و خون ریزی زیاد است رده سنی این فیلم مناسب افراد بالای 13 سال است. اما اگر نظر ما را بخواهید افراد کوچک تر نیز می توانند این فیلم را ببینید. دلیل اینکه این حرف را میزنم اینه که جنگ های این فیلم تا حدی به صورت انیمیشنی است و زیاد ترسناک نیست که بچه های خردسال نیز نتوانند آن را ببینند.

شخصیت فیلم وارکرافت
رده سنی مشاهده فیلم وارکرافت

مدت زمان فیلم world of warcraft 2016

فیلم ورد آف وارکرافت برای اینکه بتواند داستان خوبی را از این فیلم بسازد در 123 دقیقه این فیلم را طراحی کرده است. بیشتر منتفدان بر این باورند که این فیلم زیاد به داستان اصلی بازی دقتی نکرده است و از هر داستان تنها بخش کوچکی از آن را به نمایش گذاشته اند. اما اگر خودتان این فیلم را ببینید متوجه شاهکار کارگردان می شوید.

امتیاز فیلم wow

از دید طرفداران بازی وارکرافت این بهترین فیلم استراتژیکی بود که برای وارکرافت تا به حال از سال 1994 ساخته شده است. اما انتقاد کننده های زیادی نیز از این فیلم بسیار زیاد بود و همین دلیل باعث شد که این فیلم امتیاز خوبی را دریافت نکند. همان طور که میدانید سایت Imdb بهترین سایت برای امتیاز دادن به فیلم ها است.

فیلم ورد آف وارکرافت توانسته در سایت Imdb نمره 6.8 از 10 را به خود اختصاص دهد که می توان گفت یک نمره نسبتا خوبی به حساب می آید.

ترال به همراه حیوان دست آموز خود
امتیاز فیلم wow

خبر ساخت قسمت 2 فیلم وارکرافت

کارگردان این فیلم در سال 2019 یک سری خبر های کوچکی مبنی بر ساخت قسمت 2 این فیلم را داده است. اما هنوز خبر های قطعی از ساخت این بیرون نیامده و باید منتظر ماند که آیا قرار است قسمت 2 این فیلم ساخته شود یا نه.

اما او یک خبر دیگری نیز داد و گفت که اگر قرار باشد که قسمت 2 این فیلم ساخته شود قطعا داستان قسمت 2 نسبت به قسمت 1 بسیار قوی تر خواهد بود و قطعا امتیاز بهتری را دریافت خواهد کرد.

نتیجه گیری نقد و بررسی فیلم وارکرافت

در آخر  به این جمع بندی رسیدیم که در نقد و بررسی فیلم وارکرافت توانست این فیلم در سایت معروف imdb نمره 6.8 را از 10 کسب کند. داستان فیلم ورد آف وارکرافت به داستان بازی بسیار نزدیک بود و هر فردی که در مورد بازی وارکرافت اگر اطلاعاتی نداشته باشد قطعا توسط دیدن این فیلم می تواند اطلاعات بسیار مفیدی را دریافت کند.

سوالات متداول نقد و بررسی فیلم وارکرافت

  • آیا امکان دارد که در قسمت دوم داستان بازی لیچ کینگ را توضیح بدهند؟
    بستگی به کارگردان این فیلم دارد ولی قطعا داستان بسیار خوبی را قرار است بسازند
  • نوسینده فیلم world of warcraft کیست؟
    نویسنده این فیلم معروف دانکن جونز می باشد
  • شخصیت اصلی فیلم وارکرافت کیست؟
    شخصیت اصلی این فیلم ترال است که رئیس قبیله اورک ها می باشد.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *