نقد و بررسی Shadowlands

شدولندز وارکرافت

پتچ شدولندز در وارکرافت

بالاخره بعد از کش و قوس های که بلیزارد داشت تصمیم گرفتند که پتچ شدولندز را برای وارکرافت عرضه کنند. ما هم تصمیم گرفتیم که به همین خاطر به نقد و بررسی Shadowlands بپردازیم. از همان روز اولی که بلیزارد این اکسپنشن را معرفی کرد سر و صدای زیادی را به وجود آورد. اکسپنشن شدولندز از آنجایی آغاز می شود که سیلواناس پس از جنگ های هیجان انگیز با لیچ کینگ کلاهخود آن را گرفت و به طرز وحشتناکی آن را نابود کرد.

این کار سیلواناس باعث شد که مرز بین دنیای آزرث و شدولند شکافته شود و مشکلاتی را وارد این سرزمین بکند. کار افراد در این پتچ این است که باید به کار سیلواناس دخالت کنند تا هدف او از این کار را متوجه شوند. در اکسپنشن شدولندز فرد جدیدی با سیلواناس همکاری می کند که نام آن جیلر است.

هدف سیلواناس از شکستن مز آزرث و شدولند این بود که مانع این بشود ارواح به سرزمین ماو بروند. ما می بایست در این اکسپنشن تلاش کنیم که از این سرزمین ماو خارج شویم.  بعد از اینکه شما از این سرزمین خارج شدید می بایست مشکلاتی که در 4 سرزمین جدید توسط سیلواناس به وجود آمده است را رفع کنیم.

برای خرید گیم تایم 60 روزه و دیگر محصولات وارد کرافت به فروشگاه گیفت کد98 مراجعه فرمایید.

سرزمین های جدید توسط اکسپنشن شدولندز

در بالا گفته شد که 4 سرزمین بعد از عرضه شدن پتچ شدولند به وجود آمدند. هر کدام از این سرزمین ها دارای مشکلاتی هستند. برای اینکه شما بتوانید این مشکلات را از بین ببرید می بایست کار تیمی خود را قوی تر کنید. 4 سرزمین به شکل زیر هستند:

 1. سرزمین بستیون
 2. سرزمین ملدرکسس
 3. اردنویلد
 4. روندرث

شاید اسم های بالا برای شما کمی عجیب باشند اما شرکت بلیزارد فکر اینجاش را کرده است که اگر شما هیچ اطلاعاتی از بازی وارکرافت ندارید نگران نباشید، چرا که در اول بازی شدولند در مورد شخصیت ها و داستان های گذشته برای شما یک سری آموزش ها را قرار داده است.

تغییرات عظیم در Level پلیر ها

یکی از اساسی ترین تغییراتی که در وارکرافت صورت گرفت همین تغییرات بزرگ در لول های پلیر ها بود. در نقد و بررسی shadowlands می توان گفت که این مهم ترین بعد مثبت قضیه است. این گونه که لول تمامی بازیکنان از 120 به لول 50 می رسد و افراد برای اینکه بتوانند بازی شدولندز را انجام دهند می بایست لول خود را به 60 برسانند. این نکته را بدانید که افرادی می توانند با لول 50 وارد سرزمین shadowlands بشوند که در پتچ قبلی لول کاراکتر آنها 120 بوده باشد، در غیر این صورت می بایست شما لول کاراکتر خود را به 60 برسانید و سپس به بازی شدولندز بپردازید.

کاراکتر های وارکرافت شدولندز
تغیرات در لول شدولندز

سیاهچاله جدید در اکسپنشن شدولندز

پس از اینکه پتچ شدولندز به وجود آمد با خود یک ویژگی را هم به وجود آورد. این ویژگی به شکل یک سیاهچاله می باشد. از این سیاهچاله به عنوان یک دانجن بسیار عالی و بی نظیر یاد می شود. اگر به دنبال این هستید که قدرت خود را بیشتر کنید می بایست ارواح های که در این سیاهچاله وجود دارد را نجات دهید. این نکته را در نظر بگیرید که نجات دادن ارواح کار آسانی نیست، چرا که اگر شما در این سیاهچاله دچار آسیب شوید باعث نابینایی موقت می شوید.

شدولندز در سیاه چاله
سیاه چاله جدید در شدولندز

مزیت اکسپنشن شدولندز

اصلی ترین مزیت که در بازی وارکرافت پس از عرضه شدولندز به وجود آمد سریع تر شدن روایت داستان است. این گونه که بیشتر گیمر های حرفه ای وارکرافت بر این باورند که روایت داستان بسیار سریع رو به جلو می رود و باعث می شود که پلیر ها نتوانند با این نوع شخصیت ها ارتباط خاصی را برقرار کنند. دیگر مزیتی که به وجود آمده است این است که هنگامی که افراد با این یک سری شخصیت ها رو به رو می شود این ترس را به دل خود راه می دهد که شکست دادن آن غیر ممکن است اما این یک اشتباه بوده و در کمتر از 1 دقیقه می توان آن را شکست داد.

بد ترین مزیت که به وجود آمده این است که داستان شدولندز تا حدی ساده است، به این صورت که هر فرد عادی و کسی که چیزی از وارکرافت نمی داند به راحتی می تواند ماموریت ها را رد کند و بدون به وجود آمدن مشکلی لول آپ شود.

رسیدن به لول 60 در سریع ترین زمان را در مقالات ما یادبگیرید.

نمره داده شده توسط سایت های به شدولندز

این 3 سایتی که در ادامه برای شما عرضه می کنیم یک نقد و بررسی Shadowlands به صورت جداگانه را برای خود انجام داده اند و در شکل یک نظر برای ما عرضه کرده اند.

 • سایت Destructoid
  این سایت به اکسپنشن شدولندز نمره 85 را داده است و نظر خود را به این شکل بیان کرده است: طبق همیشه بلیزارد عالی عمل کرده است و یک پشتیبانی عالی را از بلیزارد شاهد هستیم، همچنان با عرضه پتچ شدولندز دوباره صحبت اینکه همچنان wow بهترین بازی MMORPG می باشد صورت گرفت.
 • سایت JeuxActu
  این سایت با بازی شدولندز نمره 80 را داد و نظر آنها این بود که یک تجربه کاملا عالی و اصیل را برای ما به وجود آورد که همانند نسخه اول وارکرافت محبوب است. وجود بسته های الحاقی باعث شده که Class و Race به وجود نیامده در این پتچ را کاملا از یاد ببریم.
 • سایت Screen Rant
  این سایت نیز همانند سایت بالا نمره 80 را داده است و نظر او این است که با عرضه این پتچ بلیزارد توانست بازی ورد آف وارکرافت را برای بار دیگر سربلند و سر زنده نگه دارد.
امیتاز سایت ها
نمره دریافت شده توسط با شدولندز

نتیجه گیری نقد و بررسی Shadowlands

آخر به این جمع بندی می رسیم که اکسپنشن شدولند در سال 2019 عرضه شد که سر و صدای زیادی را به وجود آورد. این پتچ توانست به صورت میانگین با کسب نمره 80 تبدیل شود به یکی از بهترین پتچ های که تا به حال برای وارکرافت عرضه شده است. اصلی ترین مزیت که برای شدولندز وارکرافت به وجود آمده این می باشد که هر فرد عادی بدون تجربه می تواند به راحتی لول آپ کند و کوئست های خود را انجام دهد. از طرفی دیگر افراد برای اینکه بتوانند قدرت خود را زیاد کنند می توانند ارواح های که داخل سیاه چاله جدید شدولندز وجود دارد را کمک کنند و قدرت را به دست بی آوردند.

سوالات متداول نقد و بررسی Shadowlands

 • آیا می توان برای خرید شدولندز به فروشگاه گیفت کد 98 مراجعه کرد؟
  بله اگر شما می خواهید اکانت شدولندز را خریداری کنید و در سریع ترین زمان تحویل بگیرید می توانید به فروشگاه گیفت کد 98 مراجعه فرمایید.
 • امکان زدن چیت در شدولندز وجود دارد؟
  بله این امکان وجود دارد اما این را از یاد نبرید که اگر آنتی چیت های بلیزارد شما را شناسایی کنند در سریع ترین زمان اکانت شما بن می شود.
 • آیا برای بازی شدولندز نیازمند خرید گیم تایم هستیم؟
  بله می بایست برای انجام این بازی گیم تایم 60 روزه را خریداری فرمایید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *